Czy warto kupować linki SEO na Allegro?

Do niedawna bardzo wielu właścicieli stron chcąc podnieść ich pozycję w Google zamawiało poprzez Allegro linki. Dzisiaj sprzedaż linków jest już mniej powszechna, lecz wciąż nie brakuje miłośników tej formy pozycjonowania. Czy coś, co sprzedawane jest masowo nadaje się w ogóle do pozycjonowania? Poniżej nasze stanowisko w tej sprawie.

Co dają pakiety linków?

Wyróżniamy kilka rodzajów pakietów linków. Niektóre z nich są dedykowane konkretnej branży, inne zaś wszystkim. Zaplecza z których pozyskiwane są linki rzadko należą do grupy starszych. Zazwyczaj są to przechwycone domeny z historią linków lub odkupione katalogi. Często są to mixy linków, a więc blogi zapleczowe i ich połączenie z katalogami / toplistami.

Pakiety linków mogą dać wiele, a mogą też obniżyć pozycję strony reklamowanej. Będą się dobrze sprawdzać w przypadku świeżych witryn, które nie mają żadnej historii linków. Podstawowe pakiety 50 - 100 linków możemy kupić już za 29 złotych brutto, ale rzadko się zdarza, aby miały one fundamentalny wpływ na SEO.

Jest ryzyko, jest zabawa?

Linki z Allegro lubią wygasać, a dążąc taką drogą zmierzamy wprost na filtr algorytmiczny wyszukiwarki Google. Zakup tanich pakietów słabych linków powinniśmy odradzić, bo choć mogą zadecydować o naszej pozycji w Google, to niosą za sobą potężne ryzyko. Martwić powinna sama cena pakietów, bo skoro możemy kupić 50-100 linków za 30 złotych, to ile w takim układzie powinien kosztować pakiet linków mocnych? 10 000 złotych?

Ryzyko może i jest, ale taka zabawa nigdy nie kończy się pozytywnym finałem. Odradzamy zakup linków na Allegro, bo są zwyczajnie masowe. Polityka pozycjonowania polega na indywidualnym link buildingu, a pakiety z Allegro są tego zaprzeczeniem.

Zapewne kupujecie linki i są one skuteczne. Rozumiemy, że będziecie zadawać nam wiele pytań pod tym tematem. Czekamy na nie, bo chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze zagadnienia!