Narzędzia dla webmasterów

Jak ogólnie wiadomo wyszukiwarka Google nie lubi a wręcz zwalcza sztuczne działania na witrynach w celu poprawy ich widoczności w wynikach przedstawianych każdemu z internautów który wprowadzi za pomocą pola na stronie Google szukaną frazę kluczową. Jednak wychodzi również naprzeciw wszystkim właścicielom stron i pokazuje praktyki dobrze widziane które mają na celu poprawienie opisania witryny tak aby każdy mógł z niej skorzystać.


Oprócz osób normalnie poruszających się na co dzień po świecie mamy również liczne grono osób w jakichś sposób upośledzonych które również korzystają z sieci internet. Jednak wchodząc na strony źle lub bardzo słabo opisane przy pomocy swoich specjalnych przeglądarek, mają oni częste problemy gdyż systemy ułatwiające odczyt informacji bełkoczą lub milczą z powodu braku istotnych zwykle niewidocznych danych. To powoduje że wyszukiwarka umieszcza takie witryny niżej od innych w wynikach zwracanych internautom. Również współczynnik powrotów do strony wyszukiwania ma istotne znaczenie. Osoby upośledzone często wracają i szukają następnych prawidłowo opisanych witryn w celu odnalezienia poszukiwanych informacji. A to powoduje obniżenie pozycji tych stron które spowodowały powrót internauty do witryny wyszukiwania.

Google dla webmasterów

Istnieje aplikacja wydana przez wyszukiwarkę która ułatwia życie webmasterom. Dzięki weryfikacji przez to narzędzie naszej witryny, jesteśmy w stanie wyeliminować podstawowe problemy wynikające z błędnie napisanego kodu lub źle przeprowadzonej optymalizacji treści znaczników oraz ich wykorzystania i opisania. Dzięki wprowadzeniu zmian które są nam komunikowane witryna jest lepiej opisana a przez to bardziej przyjazna osobom które są niepełnosprawne. Dbając o wszystkie aspekty witryny możesz prezentować swoje treści oraz oferty wszystkim zainteresowanym a nie tylko tym którzy mają przeglądarki które ignorują lub nie wykorzystują wszystkich informacji potrzebnych witrynie internetowej. Korzystanie z Google webmaster jest wskazane aby poprawnie wyświetlać wszystkie strony swoim potencjalnym czytelnikom.