Świeżość witryny i jej znaczenie

Istnieje mit wśród właścicieli witryn że warto jest stale zmienia coś na stronie aby wyglądała na świrze. Niektóre osoby podpierają się starymi informacjami które głosiły że strony z stale nowymi treściami są lepiej widziane przez wyszukiwarki. Nic bardziej mylnego. To raczej złe tłumaczenie czy też interpretowanie a nie fakty. Właściciele stron niepotrzebnie stale zmieniają treści na swojej stronie gdyż tylko w ten sposób obniżają sobie rankingi. Wyszukiwarka owszem sprawdza aktualizacje ale w innym celu. A zabieranie i wymienianie fraz kluczowych obniża pozycje. Gdy całkowicie zabierzemy którąś z fraz z strony możemy zniknąć z pierwszych stron na te właśnie słowa. Tutaj bardziej chodzi o dodawanie nowych treści co jest znacznie trudniejsze i często wymaga zatrudnienie copywritera.

Nowe podstrony, nowe treści

W świeżości bardziej chodzi o nowe napisane unikalne treści które wzbogacają witrynę niż ciągle ją zmieniają. Dokładając kolejne podstrony stale zwiększamy zawartość witryny a tym samym powiększamy i dogłębniej rozpracowujemy tematykę. Wyszukiwarki właśnie za takie działanie dodatkowo punktują strony konkurencji. Wielokrotnie można się spotkać z osobami stale wymieniającymi swoich ludzi od pozycjonowania licząc ze kolejny specjalista coś zmieni w kilka dni. Jednak tak się nie dzieje gdyż mają oni zbyt małe strony i przy większej i starszej konkurencji musimy zdobyć więcej jakościowo lepszych linków aby osiągnąć ten samy wynik.

Gdy brak tematów

Wiele osób stara się samotnie pisać treści. W przypadku ograniczonej ilości słów, przychodzi to z trudnością. Również gdy omijało się wypracowania w szkole to obecnie trudno jest coś treściwego napisać. Zazwyczaj treści takich osób są skąpo oprawione w słowa i dokładnie po najkrótszej linii omawiają temat. W takich przypadkach lepiej jest się zgłosić do profesjonalnego copywritera. Pisanie treści na zamówienie nie jest wcale drogie. Jest znacznie łatwiejsze i dzięki temu Twoja witryna będzie stale rosnąć. Skończą się dni puste w których sobie odpuściłeś. Z każdym takim dniem konkurencja rośnie w siłę. Czasem zyskują przewagę której już nie jesteśmy w stanie odzyskać. Dlatego działaj za w czasu.