WPDASH - narzędzie do monitorowania linków wychodzących

Jeśli posiadasz setki stron internetowych z których większość tworzy Twoje zaplecze, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać jakość linków wychodzących. Możesz tego dokonać ręcznie, ale w przypadku kilkudziesięciu lub kilkuset stron wiązało to się będzie z poświęceniem wielu godzin wolnego czasu. Aby zaoszczędzić czas i nie rzadko nerwy, powinieneś skorzystać z narzędzia WPDASH, które sprawdzi linki na wszystkich Twoich stronach.

Dedykowane pozycjonerom

Narzędzie WPDASH dedykowane jest głównie tym pozycjonerom, którzy mają na utrzymaniu setki stron swoich klientów i tysiące witryn zapleczowych. Sprawdzanie linków wychodzących nie należy do popularnych, ale mając jasny wgląd w historię linków, możemy zmienić lub przygotować nową strategię SEO.

Co oznacza link wygasły?

Jeśli link wychodzący wygasł, czyli strona zapleczowa przestała działać, będzie to miało wpływ na witrynę pozycjonowaną. Każdy ubytek linku jest stale monitorowany przez Google, zatem jeśli do Twojej strony prowadzi kilkanaście nieaktywnych linków, zostaną one zakwalifikowane do grupy "nienaturalne", co w konsekwencji może oznaczać konieczność nałożenia na Twoją stronę filtru algorytmicznego. Sam filtr nie jest straszny, bo można go zdjąć, ale jeśli rzadko sprawdzasz historię linków prowadzących do Twojej strony, możesz nieświadomie stać się ofiarą bana, a więc zostać wykluczonym z wyszukiwarki Google.

Dlaczego warto monitorować statystyki linków?

Monitorowanie linków to codzienność w przypadku doświadczonych pozycjonerów. Dzięki narzędziom typu WPDASH widzą oni, które linki szkodzą, a które pomagają witrynie. Mogą dzięki temu oceniać moc swoich zaplecz lub stosować linkowanie wewnętrzne dla wzmocnienia efektu końcowego. Bez narzędzi typu WPDASH trudno o odpowiednie raporty, bo ręczne sprawdzanie linków może trwać zbyt długo i powodować zamieszanie w raportach.

Każda osoba pozycjonująca swoją stronę internetową powinna od czasu do czasu badać linki wychodzące (prowadzące do witryny pozycjonowanej). W przypadku niewielkiego holdingu witryn można skorzystać z ręcznego sprawdzania linków, ale mając na utrzymaniu ponad sto stron, trudno o cokolwiek innego, niż WPDASH, który już teraz zdobył uznanie w oczach agencji marketingowych.

A czy Wy korzystacie z programów do sprawdzania jakości linków? A jeżeli tak, to z jakich? Piszcie pod tematem!